Бандажі до і після пологів: для чого потрібні?

Бандажі до і після пологів: для чого потрібні?

І знову поговоримо про вагітність і про те, як можна підтримати майбутню матусю в такий відповідальний і делікатний період. Адже швидку стомлюваність, тяжкість, втома, біль в спині терпіти зовсім не обов'язково. Медики і конструктори давно винайшли ортопедичні пристрої, які підтримають животик і спину, знімуть дискомфорт і дадуть вагітній жінці велику свободу. Це бандаж для вагітних. А після появи малюка швидко привести тіло в форму допоможе післяпологовий бандаж. Але давайте по порядку.

Види бандажів при вагітності

Еластичні або нерозтяжні, синтетичні або бавовняні, у вигляді високих трусиків або пояса ... До-і післяпологові, універсальні, післяопераційні ... Як не розгубитися і вибрати те, що потрібно в конкретний момент? Запам'ятовуємо.

За періодом застосування бандажі для вагітних бувають допологовими і післяпологовими.

Дородової бандаж

Допологової бандаж буває еластичним або нерозтяжна. Еластичний виконується найчастіше у вигляді трусиків. Посилюючи певні сигнали, що передаються тілом в головний мозок, він допомагає вагітній жінці усвідомити змінилися обсяги свого тіла і не вдарити збільшився животик при русі. Застосовується такий бандаж на ранніх термінах вагітності. Коли животик збільшується і починає змінювати поставу жінки, викликаючи дискомфорт, а часто і біль, потрібен нерозтяжної бандаж для вагітних. Таке посилене виріб підтримує животик, не дозволяючи йому занадто сильно опускатися. Його вага приймає на себе бандаж, і жінці стає трохи легше. Перестає вигинатися поперек. Якщо спинка вироби посилена ребрами жорсткості, як в бандажі Алком, то він додатково знімає навантаження зі спини, приймаючи її на себе.

Післяпологовий бандаж

Думаєте, після пологів бандаж більше не знадобиться? Помиляєтеся. Жінки, які застосовують післяпологовий бандаж, швидше повертають форму. Він сприяє скороченню маточного м'язового мішка, а також м'язів і шкіри живота. Крім того, такий бандаж допомагає внутрішнім органам повернутися на свої місця після народження малюка. Післяпологовий бандаж Алком дозволить жінці відчувати себе краще і виглядати більш підтягнутою. Якщо ж пологи пройшли за допомогою кесаревого розтину, без післяпологового бандажа (ще він може називатися післяопераційним) і зовсім не обійтися. Такий бандаж підтримає животик, захистить шви і знизить біль в області операційної рани. Післяопераційні / післяпологові бандажі виконуються у вигляді широкого пояса з еластичного полотна. Полотно має бути достатньо гнучким, щоб прийняти форму тіла, але не занадто м'яким, щоб не розтягнутися занадто швидко.

Якщо бандаж потрібен в період після кесаревого розтину, його потрібно вибирати дуже ретельно. Такий виріб має бути повітропроникним і гіпоалергенним, щоб не викликати подразнень на шкірі. Область операційної рани повинна стикатися з м'яким трикотажним клапаном з натуральних матеріалів, який добре вбирає виділення і не травмує шви. Все краю також повинні бути оброблені м'яким трикотажем, щоб не натирати шкіру мами і малюка при годуванні. Цим вимогам відповідає бандаж Алком арт. 2022, зверніть на нього увагу при виборі.

Універсальний бандаж

Універсальним називається бандаж, який можна використовувати і при вагітності, і в післяпологовий період. Від звичайного допологового бандажа він відрізняється більш широкою спинкою. Спочатку його носять рознімною частиною під животик, а після пологів перевертають. І вже спинка розташовується на животі, підтягуючи передню черевну стінку і відновлюючи розташування органів черевної порожнини, а рознімною частиною регулюється обсяг бандажа. Потрібно відзначити, що таке використання універсального бандажа можливо тільки після природних пологів. Після кесаревого розтину не варто економити, краще купити якісний післяпологовий бандаж.

Щасливої ​​вам вагітності і легких пологів!